Konferencja OnLine
Profilaktyka Zintegrowana w MOS i MOW

 

27 kwietnia 2021 r. w godz. od 9:30 do 13:30
| Udział bezpłatny | Platforma ZOOM |

 

Konferencja jest skierowana do:

  • osób zatrudnionych w Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii oraz Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych,
  • przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się profilaktyką niedostosowania społecznego,
  • przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za sprawy profilaktyki zachowań ryzykownych,
  • przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości oraz przedstawicieli Ośrodka Rozwoju Edukacji.

 

Planujemy poruszyć przede wszystkimi tematy profilaktyki w MOS i MOW, trudności związanych z pracą wychowawczą i terapeutyczną, możliwości wspierania pracy MOS i MOW poprzez profilaktykę zintegrowaną oraz wypracowane w ramach tego podejścia narzędzia wspierania rozwoju młodzieży, m.in. program Archipelag Skarbów.

Mamy również nadzieję, że konferencja będzie okazją do integracji środowiska i do podzielenia się wprowadzanymi przez poszczególne ośrodki innowacjami (czyli opracowania banku dobrych praktyk) oraz do wypracowania wspólnych najważniejszych celów do dalszego doskonalenia placówek.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy m.in. Ministra dr. Marcina Romanowskiego.

Zapraszamy do rejestracji zgłoszeń poprzez elektroniczny formularz rekrutacji w terminie do 20 kwietnia 2021 roku. Każdy uczestnik otrzyma elektroniczne zaświadczenie o udziale w konferencji (warunkiem otrzymania zaświadczenia będzie udział w wydarzeniu).

Konferencja jest przygotowywana w ramach zadania 5.2. Organizacja ogólnopolskiego strategicznego spotkania o tematyce profilaktycznej  ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości (nr konkursu:DFS-II.7211.1163.2019).

 

Z poważaniem

dr Maja Łoś

koordynator Konferencji  

tel. 502-997-814

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.